KATALOG BIBLIOTECZNY WIRTUALNY DZIEKANAT

Aktualności

DATA
11 / 04 / 2023

AKCJA REJESTRACJI POTENCJALNYCH DAWCÓW SZPIKU I KOMÓREK MACIERZYSTYCH

Szanowni Studenci

Informujemy, że w dniach 17.04-21.04.2023 w godz. 9/10 – 15 w budynku Uczelni przy Al. Solidarności 12 (parter, hol) odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych w ramach projektu studenckiego „HELPERS’ GENERATION”  Fundacji DKMS.

 

Misją Fundacji DKMS jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych. Fundacja działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja pożytku publicznego oraz jako Ośrodek Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia. To największy Ośrodek Dawców Szpiku w Polsce, w którym zarejestrowanych jest 1,5 mln potencjalnych Dawców szpiku. Tygodniowo, około 25 Dawców z Fundacji DKMS oddaje swoje krwiotwórcze komórki macierzyste lub szpik Pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie, dając im tym samym drugą szansę na życie.

Tagi
Udostępnij na Facebooku
Designed by Brigatta

Warning: Only the first byte will be assigned to the string offset in /home/uwmsc/ftp/uwmscnowe/wp-content/plugins/responsive-menu/v4.0.0/inc/helpers/custom-functions.php on line 218