KOMUNIKAT W SPRAWIE KORONAWIRUSA
SZANOWNI PAŃSTWO, DRODZY STUDENCI!
W związku z pojawieniem się pierwszych zachorowań na COVID-19 w Polsce uprzejmie informujemy, że Osoby z objawami infekcji górnych dróg oddechowych z ciepłotą ciała >37,5°C:
- jeśli wróciły w ciągu ostatnich 14 dni z obszarów transmisji SARS-CoV-2 lub miały kontakt z chorym z potwierdzonym zakażeniem, powinny zawiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną (telefonicznie i zgłosić się do szpitala zakaźnego);
- jeśli nie miały kontaktu z chorym z COVID 19, ani nie podróżowały do rejonów transmisji wirusa, powinny pozostać w domu, skontaktować się telefonicznie z lekarzem, w razie potrzeby zgłosić się do lekarza POZ.
Decyzje dotyczące kwarantanny i izolacji podejmuje inspektor stacji sanitarno-epidemiologicznej, tel. 606-108-040 (całodobowo) lub 22/310-79-09 (w godz. 8-15).