Cloud A KATALOG BIBLIOTECZNY WIRTUALNY DZIEKANAT

Studenckie Koło Naukowe Psychiatrii przy Uczelni Medycznej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie

Studenckie Koło Naukowe Psychiatrii przy Uczelni Medycznej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie – naszą misją jest promowanie świadomości zdrowia psychicznego oraz rozwój nauki w dziedzinie psychiatrii.

Organizujemy różnorodne wykłady i warsztaty, które pogłębiają wiedzę studentów z zakresu psychiatrii i zachęcają do aktywnego uczestnictwa w życiu naukowym. Poprzez integrację studentów i wsparcie rozwoju indywidualnych zainteresowań, tworzymy inspirującą przestrzeń do wymiany myśli i doświadczeń. W semestrze zimowym 2023 roku na Uczelni Medycznej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie rozpoczęło działalność Studenckie Koło Naukowe Psychiatrii.
Profesor Piotr Świtaj, który jest Kierownikiem I Oddziału Psychiatrycznego w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim Drewnica Sp. z o.o., odegrał kluczową rolę w powstaniu Koła, obejmując je swoją opieką. Jego szerokie doświadczenie zawodowe i naukowe w dziedzinie psychiatrii, jak również pasja do dzielenia się wiedzą, były inspiracją do utworzenia tej inicjatywy. Z kolei mgr Karolina Neugebauer – absolwentka psychologii i studentka na kierunku lekarskim, pełna entuzjazmu i zaangażowania, zainicjowała działalność Koła, skupiając wokół siebie grupę studentów zainteresowanych psychiatrią.

Jak dotąd podczas działalności SKN Psychiatrii odbywały się spotkania prowadzone przez wybitnych specjalistów, które zgromadziły grono zainteresowanych studentów i stanowiły okazję do wartościowych dyskusji.

Przegląd spotkań w ubiegłych latach:

„Samotność a zdrowie psychiczne”
Spotkanie z udziałem Prof. dr hab. n. med. Piotra Świtaja, Kierownika I Oddziału Psychiatrycznego w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim Drewnica Sp. z o.o., które zgłębiło złożony związek między samotnością a zdrowiem psychicznym.

„Sen i jego znaczenie”
Wykład Dr. n. med. Wojciecha Jernajczyka, specjalisty psychiatry i neurofizjologa klinicznego, który rozwinął temat snu i jego wpływu na zdrowie psychiczne.

„Psychodeliki w psychiatrii – tak czy nie?”
Dyskusja prowadzona przez Prof. Przemysława Bieńkowskiego, farmakologa i eksperta w dziedzinie psychiatrii, która przybliżyła temat psychodelików i ich potencjalnego zastosowania w leczeniu.

„Biologiczne korzenie cierpienia: poszukiwanie mechanizmów zachowań samobójczych”
Prezentacja Prof. Piotra Maciejaka, Kierownika Zakładu Neuronauki Doświadczalnej i Klinicznej IPiN w Warszawie, która pozwoliła na zrozumienie głębszych mechanizmów związanych ze zjawiskiem zachowań samobójczych.

„Wypalenie zawodowe i jego wpływ na nasze życie zawodowe i osobiste”
Spotkanie z Prof. Łukaszem Baką, doświadczonym psychologiem i pedagogiem społecznym, które skupiło się na problemie wypalenia zawodowego i jego konsekwencjach.

 

Opiekun Koła: Prof. Piotr Świtaj

Przewodnicząca Koła: Karolina Neugebauer, V rok kierunku lekarskiego

E-mail kontaktowy: karolina.czarny@uczelniamedyczna.com.pl

Liczba członków Koła: 30

Częstotliwość spotkań: 1-2 razy w miesiącu

Udostępnij na Facebooku
Designed by Brigatta