Rodzaj studiów: studia II stopnia
Czas trwania: 4 semestry
Tryb: stacjonarny i niestacjonarny
Profil kształcenia: praktyczny
Uzyskany tytuł: magister pielęgniarstwa
Koncepcja kształcenia
Program kształcenia na kierunku pielęgniarstwo został zaprojektowany z uwzględnieniem aktualnie obowiązujących aktów prawnych. Studia drugiego stopnia na kierunku pielęgniarstwo prowadzone są w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym o profilu praktycznym. Końcowym efektem kształcenia będzie przygotowanie pracy magisterskiej i złożenie egzaminu magisterskiego obejmującego sprawdzenie wiedzy i umiejętności praktycznych zdobytych w całym okresie studiów. Przystąpienie do egzaminu magisterskiego uwarunkowane jest uzyskaniem zaliczenia wszystkich przedmiotów i praktyk przewidzianych w planie studiów, uzyskaniem wymaganej liczby punktów ECTS oraz pozytywnych ocen (promotora i recenzenta) za pracę magisterską. Absolwent uzyskuje dyplom magistra pielęgniarstwa.
Kwalifikacje absolwenta
Absolwent studiów drugiego stopnia na kierunku pielęgniarstwo ma zaawansowaną wiedzę z obszaru nauk medycznych, w tym szczegółową z zakresu pielęgniarstwa. Umie korzystać z aktualnej wiedzy dla zapewnienia bezpieczeństwa i wysokiego poziomu opieki. Wie jak promować zachowania prozdrowotne i jak zapobiegać chorobom. Posiada umiejętność sprawowania całościowej i zindywidualizowanej opieki nad chorym, niepełnosprawnym i umierającym. Umie organizować pracę własną i potrafi wdrażać nowe metody, techniki i rozwiązania organizacyjne. Potrafi nawiązać współpracę w zespołach opieki społecznej, a także inicjować i wspierać działalność społeczności lokalnych na rzecz zdrowia. Umie zidentyfikować obszary podejmowania badań i uczestniczenia w nich.
Absolwent jest przygotowany do podjęcia zatrudnienia w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, w tym w: szpitalach, zakładach podstawowej opieki zdrowotnej, zakładach pielęgnacyjno-opiekuńczych, ośrodkach opieki paliatywno-hospicyjnej oraz domach opieki społecznej, a także w szkolnictwie po ukończeniu specjalności nauczycielskiej (zgodnie ze standardami kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela).
Absolwent studiów drugiego stopnia na kierunku pielęgniarstwo jest przygotowany także do podjęcia studiów trzeciego stopnia (doktoranckich).
Rekrutacja na studia na kierunku pielęgniarstwo II stopnia w roku akademickim 2025/2026
Wstęp na studia na kierunku pielęgniarstwo II stopnia jest wolny. Podstawą przyjęcia na studia drugiego stopnia na kierunku pielęgniarstwo jest dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia na kierunku pielęgniarstwo. Rekrutacja trwa od 5 maja 2025 r do 30 września 2025 r. lub do wyczerpania limitu przyjęć.
Warunki przystąpienia do postępowania rekrutacyjnego
- wypełnienie i złożenie podania o przyjęcie na studia poprzez portal rekrutacyjny znajdujący się na stronie uczelni oraz dołączenie skanów wymaganych dokumentów:
-
- dokument stanowiący podstawę ubiegania się o przyjęcie na studia:
- dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia na kierunku pielęgniarstwo wraz z suplementem;
- zagraniczny dyplom ukończenia studiów opatrzony apostille przetłumaczony na język polski przez tłumacza przysięgłego. Przedłożenie nostryfikacji dyplomu w Polsce, jeżeli jego uznanie za równoważne z odpowiednim polskim dyplomem ukończenia studiów, nie może nastąpić na podstawie umowy międzynarodowej;
- Fotografia (35 x 45 mm) w wersji elektronicznej w formacie jpg.;
- złożenie oświadczeń wynikających z Zarządzenia nr 3/2024 Rektora z dnia 15 lutego 2024 r. w sprawie szczegółowych zasad realizacji prawnych obowiązków nałożonych ustawą z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich w Uczelni Medycznej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie (OŚWIADCZENIE NR 1, OŚWIADCZENIE NR 2, OŚWIADCZENIE NR 3);
- złożenie zaświadczenia lekarskiego wydanego w trybie przepisów o służbie medycyny pracy o braku przeciwwskazań do odbywania studiów na kierunku pielęgniarstwo;
- Dodatkowo w przypadku cudzoziemców:
- Polisa ubezpieczenia zdrowotnego albo Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego albo dokument potwierdzający objęcie powszechnym ubezpieczeniem zdrowotnym w Polsce albo dokument potwierdzający pokrycie przez ubezpieczyciela kosztów leczenia na terytorium Polski;
- Certyfikat znajomości języka polskiego potwierdzający znajomość języka polskiego na poziomie B2 , dla kandydatów nieposiadających certyfikatu potwierdzającego znajomość języka polskiego Uczelnia przeprowadzi weryfikację znajomości języka.
- dokument stanowiący podstawę ubiegania się o przyjęcie na studia:
- dołączenie potwierdzenia wniesienia wymaganych opłat (opłaty rekrutacyjnej, opłaty za legitymację, czesnego za pierwszy semestr lub pierwszej raty czesnego);
- złożenie oświadczenia studenta_dokumenty
- przedłożenie do wglądu oryginału dokumentu stanowiącego podstawę ubiegania się o przyjęcie na studia w terminie do 30 września.
- przedłożenia do wglądu dokumentu tożsamości w celu weryfikacji poprawności danych osobowych w terminie do 30 września.
- przedłożenie oryginału zaświadczenia lekarskiego wydanego w trybie przepisów o służbie medycyny pracy o braku przeciwwskazań do odbywania studiów na kierunku pielęgniarstwo w terminie do 30 września w przypadku, gdy dokument dołączony w portalu rekrutacyjnym nie był opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym lekarza.
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE ZASAD I TRYBU PRZYJMOWANIA KANDYDATÓW NA STUDIA NA KIERUNKU PIELĘGNIARSTWO: LINK DO UCHWAŁY REKRUTACYJNEJ