KATALOG BIBLIOTECZNY WIRTUALNY DZIEKANAT

INFORMACJE O BIBLIOTECE

 

Biblioteka jest zlokalizowana w Pałacu Lubomirskich, Plac Żelaznej Bramy 10, 00-136 Warszawa (metro: Ratusz Arsenał; Świętokrzyska). Harmonogram pracy Biblioteki jest opublikowany w dziale Aktualności. W weekendy Biblioteka jest nieczynna.

GODZINY OTWARCIA

PONIEDZIAŁEK 9-11

WTOREK – CZWARTEK 10-15

PIĄTEK 12-18

Nasz telefon: 22 703 4391; e-mail: biblioteka_ummsc@uczelniamedyczna.com.pl

Facebook: Czytelnicy i Badacze: Uczelnia Medyczna im. Marii Skłodowskiej-Curie

Katalog Biblioteki: http://libra.uczelniamedyczna.com.pl/cgi-bin/LibraOpac.dll

Biblioteka obsługuje studentów i pracowników UMMSC. Umożliwia dostęp do książek przewidzianych programami studiów oraz księgozbiorem pomocniczym, służy też radą – na miejscu i zdalnie –  osobom poszukującym odpowiedniego piśmiennictwa, piszącym prace naukowe itp. Dysponujemy wygodną czytelnią oraz wypożyczamy wszystkie nasze książki do domu. Na miejscu można nieodpłatnie kopiować, skanować i dokonywać wydruków z materiałów Biblioteki.  Poza tym Biblioteka oferuje serwis informacyjny z wyliczeniem źródeł elektronicznych polecanych  studentom i pracownikom Uczelni, https://uczelniamedyczna.com.pl/bazy-danych-i-inne-zrodla-informacji/. Serwis obejmuje m. in. bazę pełnotekstową IbukLibra (książki elektroniczne online), dającą dostęp do dużej części obowiązujących podręczników. Z Ibuka można korzystać także z domu za pomocą hasła uzyskanego w Bibliotece.

Biblioteka jest otwarta – wszystkie zbiory są rozmieszczone w układzie rzeczowym na półkach dostępnych dla użytkowników. Książkę można zamówić z domu poprzez profil użytkownika w katalogu, można też przyjść do Biblioteki i wyszukać ją na półce bez wcześniejszego zamawiania. Nad wybranym egzemplarzem możemy pracować w Bibliotece, możemy też jednak zabrać go w dowolnym momencie do domu, okazując przed wyjściem bibliotekarzowi. Wypożyczamy pięć książek na miesiąc (osobom piszącym prace dyplomowe lub naukowe – dziesięć) i oczekujemy terminowego zwrotu egzemplarza bez śladów użytkowania.

Prosimy: na zajęciach notujcie nazwę przedmiotu oraz nazwisko wykładowcy, a także szczegóły bibliograficzne książki. Szczegóły bibliograficzne to jest to, co podaje katalog; książki wymieniane w sylabusach też zazwyczaj są opisywane w podobny sposób. Z przyjemnością przyjmujemy uwagi o książkach, których brakuje w naszych zbiorach!

W czasie epidemii wymagamy od naszych użytkowników założenia maseczki oraz dezynfekcji lub umycia rąk przed wejściem. Bezwarunkowo utrzymujemy fizyczny dystans pomiędzy osobami obecnymi w Bibliotece, nawet jeśli przyszliśmy w grupie.

 

Designed by Brigatta