KATALOG BIBLIOTECZNY WIRTUALNY DZIEKANAT

DŁUGI WEEKEND MAJOWY – ZMIANY W PRACY DZIEKANATU I KSIĘGOWOŚCI

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, iż w dniach 2 maja 2024 r. (czwartek) oraz 4 maja 2024 r. (sobota) Dziekanat i Księgowość będą nieczynne.

 

Nabór do trzeciej edycji programu stażowego „Dobry Start w ochronę zdrowia”

 

Zaproszenie do udziału w XV Ogólnopolskiej Konferencji „Promieniowanie Jonizujące w Medycynie” PJOMED 2024

Wizyta znanego neurologa w Rektoracie UM MSC w Warszawie

Gościem naszej Uczelni był dzisiaj jeden z najwybitniejszych polskich neurologów – prof. dr hab. n. med. Bartosz Karaszewski – Kierownik Katedry Neurologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (GUMed) – jedynej uczelni medycznej w Polsce o statusie uczelni badawczej. Pan Profesor to jedyny w Europie, trzykrotny finalista Turnieju Młodych Neurologów – Tournament of Young Neurologists of the European Academy of Neurology, inicjator i kierownik Centrum Chorób Mózgu GUMed, przewodniczący-elekt Sekcji Chorób Naczyniowych Mózgu Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, pierwszy przewodniczący Akademii Młodych Uczonych Polskiej Akademii Nauk (PAN), autor wielu wybitnych i ważnych prac naukowych publikowanych m.in. na łamach: Brain, Annals of Neurology, Neurology, Neurosurgery and Psychiatry. Wraz z JM Rektorem UM MSC wybrany został w kadencji 2024-28 do składu Komitetu Nauk Klinicznych PAN. Prof. Bartosz Karaszewski zapoznał się z funkcjonowaniem Uczelni, interesował się również planami nauczania neurologii, która w UM MSC znajduje się w sylabusie V roku kierunku lekarskiego, nauczana będzie zatem po raz pierwszy w roku akademickim 2024/25.

fot. Gabriela Rybaczuk

Zaproszenie na konferencję „SM – i co z tego?”

Odwiedziny studentów rozpoczynających zajęcia z psychiatrii na IV roku kierunku lekarskiego UM MSC

W Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Drewnicy – najnowocześniejszej placówce psychiatrycznej w Polsce – rozpoczęli zajęcia z psychiatrii studenci kierunku lekarskiego IV roku UM MSC. Koordynatorem zajęć jest znakomity psychiatra, prof. dr hab. med. Piotr Świtaj, a studenci mogą przyglądać się nowoczesnym metodom terapii oraz świetnie wyposażonemu ośrodkowi. Eleganckie sale chorych z pełnym wyposażeniem, zaplecze sportowe, ogród, park, park sensoryczny dla pacjentów z chorobą Alzheimera, sale terapii grupowej, w tym takie z fortepianem i możliwością organizacji przedstawień, siłownie i sale fitness, wspólne stołówki, ale i kuchnie, gdzie pacjenci mogą wspólnie przyrządzać posiłki, a nawet wielki szachy w hallu części wspólnej, w które można zagrać. To właśnie tam grupa studentów sfotografowała się z odwiedzającym ich JM Rektorem prof. dr. hab. med. Krzysztofem J. Filipiakiem, prof. dr hab. med. Piotrem Świtajem, nauczycielami akademickimi, specjalistami psychiatrii – dr Barbarą Rączkowską oraz dr Sławomirem Czapiewskim, prowadzącymi zajęcia. Znakomita placówka, europejska infrastruktura, trzymamy kciuki za studentów w ich kolokwiach i egzaminie testowym z psychiatrii na ostatnim roku!

 

Zdjęcia:

 

GODZINY PRACY KSIĘGOWOŚCI I DZIEKANATU W WIELKI PIĄTEK

 

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, iż w dniu 29 marca 2024 r. (Wielki Piątek) Księgowość i Dziekanat będą czynne w godzinach 8:00-14:00.

Odwiedziny zajęć z ratownictwa medycznego na IV roku kierunku lekarskiego

27.03.2024 – JM Rektor UM MSC odwiedził grupę studentów IV roku kierunku lekarskiego odbywających po raz pierwszy zajęcia praktyczne z ratownictwa medycznego w Szpitalu Południowym w Warszawie. Koordynatorem przedmiotu jest w UM MSC prof. dr hab. med. Łukasz Szarpak, a studenci mają możliwość odbywać je w najnowocześniejszym, znakomicie wyposażonym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (SOR). SOR Szpitala Południowego zaplanowany został optymalnie, połączony jest z szerokim podjazdem dla karetek, komfortową izbą przyjęć i szybką ścieżka transportu z dachu szpitala, gdzie znajduje się lotnisko dla helikopterów medycznych. Pomyślano tutaj o wszystkim – od ścieżki triage’u przez sale przyjęć, reanimacyjne, zabiegowe, izolatki, sale oczekiwania na wyniki badań, zarówno łóżkowe, jak i półleżące z możliwością podawania płynów dożylnych, po komfortowy 10-stanowiskowy oddział monitorujący dla pacjentów obserwowanych w SOR lub czekających na przyjęcie do oddziału, spełniający wszystkie kryteria oddziału intensywnej terapii. SOR – zapewne jeden z najlepszych w Warszawie często wizytują Goście, wczoraj studenci spotkali tutaj konsultanta krajowego w dziedzinie ratownictwa medycznego – prof. drą hab. med. Roberta Jerzego Ładnego. Studenci bardzo wysoko ocenili prowadzone tutaj praktyczne zajęcia, zwłaszcza opieką jaką roztoczyli nad nimi: dr Adam Macech, dr Dawid Kacprzyk i inni lekarze pracujący w SOR. Pięcioosobowe grupy naszych studentów rozdzielane są na mniejsze podgrupki, pojedyncze osoby, które uczestniczą w procedurach w SOR. Bardzo cieszymy się z możliwości odbywania tych zajęć przez naszych przyszłych lekarzy właśnie w tej placówce, nadzorowanej przez Prezydenta m.st. Warszawy.

 

fot. – archiwum własne

15.03.2024 – Wizytacja JM Rektora UM MSC zajęć z okulistyki

Pierwsze grupy studentów IV roku kierunku lekarskiego rozpoczęły już zajęcia z okulistyki. W tym roku zajęcia realizowane są w Centrum Okulistycznym – Świat Oka, znakomicie wyposażonej placówce zabiegowej i ambulatoryjnej, świadczącej usługi niepubliczne w centrum Warszawy. Koordyantorem zajęć jest dyrektor ds naukowych Centrum – dr n. med. Anna Maria Ambroziak, dydaktyk z wieloletnim doświadczeniem w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, poprzednio członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz przedstawicielka Polski w Europejskim Stowarzyszeniu Kontaktologicznym Lekarzy Okulistów (ECLSO). Zajęcia oceniane są przez studentów jako nadzwyczaj ciekawe, realizowane w znakomicie wyposażonym ośrodku.

fot. własne archiwum

14.03.2024 – wizyta konsultanta kardiologii w UM MSC

W dniu dzisiejszym UM MSC odwiedziła Kierownik Kliniki Kardiologii, Lipidologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, prof. dr hab. med. Anna Tomaszuk-Kazberuk. Klinika Pani Profesor jest pierwszą w Polsce jednostką kardiologiczno-lipidologiczną w uczelniach medycznych. Pani Profesor jest wybitnym kardiologiem, konsultantem wojewódzkim kardiologii na terenie Podlasia, uznana zostałą za jedną ze 100 najbardziej znanych polskich Kobiet na liście „100 kobiet Forbesa” za 2023 rok. Pani Profesor zapoznała się z funkcjonowaniem naszej Uczelni, przedyskutowała też moduł nauczania kardiologii w programie interny. UM MSC szeroko realizuje plan stałego konsultowania programu i rozwoju w oparciu o autorytety naukowców i dydaktyków niezatrudnionych w UM MSC.

zdjęcie – fot. G.Rybaczuk

Designed by Brigatta